Základní škola a mateřská škola Regionu Karlovarský venkov

Žákovská knížka

Články

 

Volné pracovní místo

Volné pracovní pozice

Dráždany 2019

Exkurze do Drážďan

Ve středu 5. 12. 2018 se žáci 6., 7., 8. a 9. ročníku spolu se svými pedagogy zúčastnili exkurze do Drážďan.

Žáci se již v autobuse seznámili s podrobným programem exkurze, s reáliemi navštívené oblasti a historickým vývojem hlavního města Saska - Drážďan. Popovídali jsme si o zničení města bombardováním za 2. světové války, jeho následném znovuobnovení po válce a v další etapě pak po znovusjednocení Německa, o náročné rekonstrukcí kostela Frauenkirche v letech 1994 – 2006.

V Drážďanech jsme navštívili areál renesančního Rezidenčního zámku (Residenzschloss), který hostí různé sbírky saských kurfiřtů a králů. Zde jsme navštívili největší klenotnici v Evropě – Neues Grünes Gewölbe (Nová zelená klenba), která se skládá z 12 jednoduše zařízených sálů. Ve 200 vitrínách je zde k vidění na 1 100 exponátů. Nalézají se zde vzácná díla šperkařského a zlatnického umění, jako jsou Dianiny lázně, zlatý kávový servis, Drážďanský zelený diamant apod.

            Krátkou procházkou historickým centrem jsme se dostali ke kostelu „Frauenkirche“, kde jsme vystoupali na jeho kopuli do výše 67 metrů. Odměnou nám byl překrásný, sluncem zalitý pohled na Drážďany z ptačí perspektivy.          

Poslední částí exkurze byla návštěva tradičních vánočních trhů. Zde jsme se rozdělili do malých skupinek a toulali se křížem krážem mezi množstvím stánků. Obdivovali jsme dokonalost výzdoby, ochutnali jsme tradiční speciality jako „Brarwurst mit Semmel und Senf“, či „Kinderpunch“…., pokochali se řemeslnými výrobky, vánočními ozdobami, drobnými dárečky, množstvím uměleckých předmětů. Všude panovala příjemná atmosféra provázená vánočními koledami a písněmi. U stánků byla slyšet němčina, čeština, angličtina, polština, každý se domluvil, nakoupil.

            Příjemně unaveni jsme odjeli a šťastně dorazili zpět ke škole ve stanovený čas. Všem se exkurze líbila a kdo ví, třeba příští rok navštívíme některé další město.  

                                                                                             RNDr. Zuzana KarafiátováDráždany 2019
Dráždany 2019
Dráždany 2019
Dráždany 2019
Dráždany 2019
Dráždany 2019
Dráždany 2019
Dráždany 2019
Dráždany 2019

Tříkrálová sbírka 2019

Tříkrálová sbírka 2019

S hrdostí mohu napsat, že již k tradičním akcím naší školy patří účast na „Tříkrálové sbírce“ organizované Farní charitou Karlovy Vary. Letošní rok se této akce zúčastnili dobrovolníci z řad žáků 6. a 7. ročníku v doprovodu svých pedagogů. Celkem 4 skupiny koledovaly ve firmách na území katastru obce Otovice a blízkého okolí. Koledníci se setkali s kladným přijetím u veřejnosti a za finanční příspěvky dárců rozdávali drobné dárečky. Výtěžek sbírky bude věnován na úhradu části nákladů potřebných na provoz Týdenního stacionáře pro osoby s Alzheimerovou chorobou v Karlových Varech. Všem koledníkům bych chtěla poděkovat za příkladné vystupování a vzornou reprezentaci naší základní školy.

Zapsala: RNDr. Zuzana Karafiátová

Tříkrálová sbír...
Tříkrálová sbír...
Tříkrálová sbír...

Krabice od bot

Školní družina se v předvánočním čase zapojila do projektu "Krabice od bot".Celý projekt dopadl nad naše očekávání. Velké poděkování přišlo od karlovarské Armády spásy, kam jsme vše odevzdali.

Krabice od bot
Krabice od bot
Krabice od bot
Krabice od bot

Vánoční soutěž 2018

Soutěž o nejhezčí vánoční stromek

Před Vánoci se naše škola s žáky devátého ročníku účastnila soutěže, vyhlášené Grandhotelem PUPP, o nejlépe nazdobený vánoční strom. Letošní ozdoby byly vytvářeny pouze z přírodních materiálů. Naši žáci si pod vedením paní učitelky Horváthové zvolili k práci šišky, které různým způsobem dekorovali a nařezané plátky z větví, které pokreslili zimními motivy. Velkou motivací pro žáky je hlavní cena, a to ZAJIŠTĚNÍ OBČERSTVENÍ NA DANOU PŘÍLEŽITOST. Letošní zápolení bylo veliké, přihlásilo se 12 mateřských a základních škol, ale i přes velkou účast ostatních škol, jsme si odnesli hlavní cenu. Gratulujeme všem výhercům a těšíme se na další ročník.

Zapsala Mgr. Horváthová Marie

Vánoční soutěž ...
Vánoční soutěž ...

Přírodovědný klokan

Úspěch žáka naší školy v Přírodovědném klokanovi 2018

 

Jan Turčin, žák 9. ročníku naší školy, skončil v Přírodovědném klokanovi 2018 v okresním kole na 1. místě.

K tomuto úspěchu mu gratulujeme.

Výsledková listina zde

Družina 21.12

Upozorňujeme, že v pátek 21.12.2018 je zkrácený provoz ŠD do 15:00 hod. Informace je vylepená v ŽK, prosíme podepsat.


Vychovatelky ŠD

Pozvánka

WC galerie

Interaktivní galerie Supermarket WC

V průběhu minulého týdne navštívili žáci druhého stupně interaktivní dílnu v galerii Supermarket WC. Návštěva proběhla v rámci hodin VV.

Tematická dílna byla zaměřena na SVOBODU a NESVOBODU. Žáci se zde během workshopu seznámili s obdobím roku 1968. Lektoři, spolu s historikem Muzea Karlovy Vary Janem Nedvědem, seznámili studenty s historickými fakty nejen obecně, ale s ohledem na místo, kde žijí. Na přednášku žáci navázali tvořivou částí, kdy se pokusili na téma svoboda X nesvoboda vytvořit znaky, hesla, symboly, které pak použili pro tvorbu graffity. Smyslem bylo netradičně přiblížit žákům rok 1968 tak, aby si dokázali představit, co se dělo v jejich zemi, a co prožili jejich prarodiče a najít souvislost s dobou dnešní.

Zapsala Horváthová MarieWC galerie
WC galerie
WC galerie
WC galerie
WC galerie
WC galerie
WC galerie
WC galerie
WC galerie