Exkurse Moser 2019

Exkurse Moser 2019

Exkurze do sklárny Moser

Dne 8. 3. 2019 se žáci a žákyně 7. a 8. třídy podívali do sklárny Moser.

Exkurze do sklárny Moser


Dne 8. 3. 2019 se žáci a žákyně 7. a 8. třídy podívali do sklárny Moser. Exkurze byla pořádána MAS Sokolovsko o.p.s. s cílem zvýšení kvality výuky technických a přírodovědných oborů na ZŠ a zvýšení zájmu absolventů ZŠ o technické a přírodovědné obory v rámci dalšího studia.
Prohlédli jsme si stálou expozici výrobků sklárny Moser od jejího založení až po současnost, zhlédli krátký film o celém procesu výroby, dekoraci a broušení skleněných předmětů. Nejzajímavější částí exkurze byla vlastní prohlídka provozu s možností vyzkoušení skutečné práce „foukačů“. Přes počáteční ostych měla tato aktivita u žáků velký ohlas, jak dokládají přiložené fotografie. V průběhu exkurze jsme si ještě prohlédli kulírnu, kde se hotové skleněné předměty brousily a leštily do vysokého lesku. Všem se exkurze moc líbila a možná někoho z žáků ovlivní při výběru budoucího povolání.
Zapsala: RNDr. Zuzana Karafiátová
Exkurse Moser 2...
Exkurse Moser 2...
Exkurse Moser 2...
Exkurse Moser 2...
Exkurse Moser 2...
Exkurse Moser 2...
Exkurse Moser 2...
Exkurse Moser 2...
Exkurse Moser 2...
Exkurse Moser 2...
Exkurse Moser 2...