Divadlo Bobeš 2018

Divadlo Bobeš 2018

Divadelní představení - Boryš umí po skalinách

Dne 26. 10. 2018 se celý druhý stupeň zúčastnil u příležitosti 100. výročí vzniku republiky divadelního představení Boryš umí po skalinách v Městském divadle Karlovy Vary.

V inscenaci Boryš umí po skalinách je hlavní hrdina Vlastimil Boryš postavou zcela smyšlenou. Pohybuje se ale v dějinných souřadnicích, které skutečnosti odpovídají. Jde tedy o „dokument ne-dokument, což by divákovi nemělo činit problém, neboť u pomyslné kolébky rodáka ze západních Čech Vlastimila Boryše, nejslavnějšího českého horolezce, jehož jméno se dostalo až do české hymny, stál jiný velikán: Jára Cimrman. V kaleidoskopickém zpracování velkých i malých příběhů dvacátého století byl Boryš hlavním hrdinou nebo alespoň očitým svědkem mnohých událostí, které formovaly historii a tím i současnost České republiky.

Tanečně-pohybově-činoherní představení se nám velmi líbilo a předčilo naše očekávání. Každému vřele doporučuji výše jmenované představení, pokud se Vám naskytne příležitost, navštívit.

Zapsala: RNDr. Zuzana KarafiátováDivadlo Bobeš 2...
Divadlo Bobeš 2...
Divadlo Bobeš 2...