Pojďte se s námi
vzdělávat!

Staňte se součástí našeho kolektivu, nechte své dítě kvalitně studovat, podporujte jeho jazykové znalosti, dbejte na ekologickou výchovu a zdravý životní styl.Poznejte naši školu

Pojďte s námi
do školky!

Vaše dítě s námi stráví vždy den hravě, a přitom se ještě spoustu věcí naučí. Dbáme na rozvoj osobnosti a správnou životosprávu v milém a podnětném prostředí.Poznejte naši školu

Pojďte se s námi
rozvíjet!

Naši zkušení pedagogové se o rozvoj Vašeho dítěte postarají i odpoledne. Kromě školní družiny nabízíme i nejrůznější mimoškolní aktivity, které pomohou Vaší ratolesti v rozvoji svých talentů.Poznejte naši školu

Žákovská knížka

Aktuality a akce

27
01

Olympiáda dětí a mládeže 2020

Olympiáda dětí a mládeže 2020
Blahopřejeme našemu současnému žákovi 7. ročníku Štěpánovi Hlaváčkovi k zisku stříbrné medaile ve snowboardové disciplíně slopetstyle a bronzové medaile ve snowboardcrossu. Dále blahopřejeme naší bývalé žákyni Thee Reichmacherové k zisku zlaté madaile v krasobruslení, Janu Turčinovi, Ivaně a Elišce Česákovým za reprezentaci v akrobatickém lyžování - skicross. 

24
05

Kostel Bor

Májové zpívání pro maminky

Tak se jmenoval program, ve kterém děti z 1. - 4. třídy ze Sadova svým ...

>> Zobrazit všechny novinky

Exkurze do DrážďanVe středu 11. 12. 2019 se žáci 7., 8. a 9. ročníku spolu se svými pedagogy zúčastnili exkurze do Drážďan.


Žáci se již v autobuse seznámili s podrobným programem exkurze, s reáliemi navštívené oblasti a historickým vývojem hlavního města Saska - Drážďan. Popovídali jsme si o zničení města bombardováním za 2. světové války, jeho následném znovuobnovení po válce a v další etapě pak po znovusjednocení Německa, o náročné rekonstrukci významných památek jako např. kostel Frauenkirche, Semperova opera, Zwinger, Rezidenční zámek apod.

Exkurzi jsme zahájili prohlídkou nejstaršího náměstí Altmarkt, kde se koná již od roku 1434 tradiční vánoční trh – Striezelmarkt. Zde jsme se rozdělili do malých skupinek a toulali se křížem krážem mezi množstvím stánků. Obdivovali jsme dokonalost výzdoby, ochutnali jsme tradiční speciality jako „Brarwurst mit Semmel und Senf“ či „Kinderpunch“…., pokochali se řemeslnými výrobky, vánočními ozdobami či drobnými dárečky.

            Krátkou procházkou historickým centrem jsme se dostali ke kostelu „Frauenkirche“. Poté jsme si prohlédli a obdivovali krásu nástěnného obrazu „Fürstezug“. Touto drážďanskou raritou je obraz dlouhý 102 m a složený z 25 tisíc malých kachlíků z míšeňského porcelánu zobrazující průvod 35 postav knížat a funkcionářů saské historie. Z Brüllových teras jsme shlédli množství parníků a lodí zakotvených na řece Labi a panoráma historického centra Drážďan.

            K nejzajímavější části exkurze patřila bezesporu prohlídka Semperovy opery postavené ve stylu italské vrcholné renesance podle návrhu Gottfrieda Sempera. Během historie byla ale dvakrát zničena, v roce 1869 požárem a podruhé během bombardování Drážďan v roce 1945. Od jejího znovuotevření roku 1985 zde sídlí saská státní opera a orchestr (Sächsische Staatsoper a Staatskapelle Dresden). Zde žáci využili své jazykové vybavenosti, neboť komentovaná prohlídka byla pouze v německém a anglickém jazyce.

            Příjemně unaveni jsme odjeli a šťastně dorazili zpět ke škole ve stanovený čas. Všem se exkurze líbila a kdo ví, třeba příští rok navštívíme některé další město.  

                                                                                               RNDr. Zuzana Karafiátová

Exkurze do Dráž...
Exkurze do Dráž...
Exkurze do Dráž...
Exkurze do Dráž...
Exkurze do Dráž...
Exkurze do Dráž...
Exkurze do Dráž...
Exkurze do Dráž...
Exkurze do Dráž...
Exkurze do Dráž...