Pojďte se s námi
vzdělávat!

Staňte se součástí našeho kolektivu, nechte své dítě kvalitně studovat, podporujte jeho jazykové znalosti, dbejte na ekologickou výchovu a zdravý životní styl.Poznejte naši školu

Pojďte s námi
do školky!

Vaše dítě s námi stráví vždy den hravě, a přitom se ještě spoustu věcí naučí. Dbáme na rozvoj osobnosti a správnou životosprávu v milém a podnětném prostředí.Poznejte naši školu

Pojďte se s námi
rozvíjet!

Naši zkušení pedagogové se o rozvoj Vašeho dítěte postarají i odpoledne. Kromě školní družiny nabízíme i nejrůznější mimoškolní aktivity, které pomohou Vaší ratolesti v rozvoji svých talentů.Poznejte naši školu

Žákovská knížka

Aktuality a akce

27
01

Olympiáda dětí a mládeže 2020

Olympiáda dětí a mládeže 2020
Blahopřejeme našemu současnému žákovi 7. ročníku Štěpánovi Hlaváčkovi k zisku stříbrné medaile ve snowboardové disciplíně slopetstyle a bronzové medaile ve snowboardcrossu. Dále blahopřejeme naší bývalé žákyni Thee Reichmacherové k zisku zlaté madaile v krasobruslení, Janu Turčinovi, Ivaně a Elišce Česákovým za reprezentaci v akrobatickém lyžování - skicross. 

24
05

Kostel Bor

Májové zpívání pro maminky

Tak se jmenoval program, ve kterém děti z 1. - 4. třídy ze Sadova svým ...

>> Zobrazit všechny novinky

Exkurze Praha

Dne 6. 11. 2019 se žáci 6. a 7. ročníku zúčastnili exkurze do Prahy, kde navštívili Barrandovské ateliéry a Vyšehrad.

V průběhu komentované prohlídky Barrandovských ateliérů se žáci dověděli velké množství informací týkajících se historie i současného fungování ateliérů. Barrandov je znám především pro filmový průmysl a zdejší ateliéry patří mezi nejvýznamnější filmové ateliéry v Evropě. Za jejich vznik vděčíme Ing. Václavu Havlovi, otci pozdějšího prezidenta Václava Havla. V období druhé světové války zdejší ateliéry zabrali Němci a natáčely se zde pouze německé filmy. Po válce byly ateliéry zestátněny a vzniklo zde Filmové studio Barrandov. V současné době jsou ateliery majetkem soukromé společnosti a jsou pronajímány českým i zahraničním filmovým společnostem. Vysílají odtud také televize Nova a Barrandov.

V nejstarší budově je umístěna výstava nazvaná „Filmpoint“, která nás provedla bohatou a slavnou historií filmových studií, připomněla nám známé filmy a pohádky, originální kostýmy a rekvizity doplněné dobovými fotografiemi. Na závěr jsme si mohli vyzkoušet různé kostýmy a dotknout se skutečných rekvizit.

Prohlídka státní památky Vyšehrad začala u informačního centra Špička, které se nachází v části gotické brány postavené za vlády Karla IV. Poté jsme prošli Cihelnou branou a prohlédnutím soch v parku jsme si připomněli nejznámější pověsti, které se váží k nejstarším dějinám naší země. Z hradeb Vyšehradu jsme se pokochali výhledem na řeku Vltavu, přilehlé pražské čtvrti i vzdálené Hradčany. Na vyšehradském hřbitově, v těsném sousedství Baziliky svatého Petra a Pavla, jsme si připomněli významné osobnosti kulturního i společenského života uplynulých let. Poslední zastávkou poté byly kasematy, v kterých jsme zhlédli několik originálních soch z Karlova mostu.

Stejnou exkurzi o den později absolvovali žáci 8. a 9. ročníku.

Zapsala RNDr. Zuzana Karafiátová
Exkurzw Praha 2...
Exkurzw Praha 2...
Exkurzw Praha 2...
Exkurzw Praha 2...
Exkurzw Praha 2...
Exkurzw Praha 2...
Exkurzw Praha 2...
Exkurzw Praha 2...
Exkurzw Praha 2...
Exkurzw Praha 2...
Exkurzw Praha 2...
Exkurzw Praha 2...
Exkurzw Praha 2...
Exkurzw Praha 2...
Exkurzw Praha 2...
Exkurzw Praha 2...
Exkurzw Praha 2...
Exkurzw Praha 2...
Exkurzw Praha 2...