Pojďte se s námi
vzdělávat!

Staňte se součástí našeho kolektivu, nechte své dítě kvalitně studovat, podporujte jeho jazykové znalosti, dbejte na ekologickou výchovu a zdravý životní styl.Poznejte naši školu

Pojďte s námi
do školky!

Vaše dítě s námi stráví vždy den hravě, a přitom se ještě spoustu věcí naučí. Dbáme na rozvoj osobnosti a správnou životosprávu v milém a podnětném prostředí.Poznejte naši školu

Pojďte se s námi
rozvíjet!

Naši zkušení pedagogové se o rozvoj Vašeho dítěte postarají i odpoledne. Kromě školní družiny nabízíme i nejrůznější mimoškolní aktivity, které pomohou Vaší ratolesti v rozvoji svých talentů.Poznejte naši školu

Žákovská knížka

Aktuality a akce

27
01

Olympiáda dětí a mládeže 2020

Olympiáda dětí a mládeže 2020
Blahopřejeme našemu současnému žákovi 7. ročníku Štěpánovi Hlaváčkovi k zisku stříbrné medaile ve snowboardové disciplíně slopetstyle a bronzové medaile ve snowboardcrossu. Dále blahopřejeme naší bývalé žákyni Thee Reichmacherové k zisku zlaté madaile v krasobruslení, Janu Turčinovi, Ivaně a Elišce Česákovým za reprezentaci v akrobatickém lyžování - skicross. 

24
05

Kostel Bor

Májové zpívání pro maminky

Tak se jmenoval program, ve kterém děti z 1. - 4. třídy ze Sadova svým ...

>> Zobrazit všechny novinky

Exkurze na Letiště Václava Havla a návštěva obce Lidice

Dne 24.4.2019 navštívil celý druhý stupeň v rámci podpory polytechnického vzdělávání nejlepší letiště střední a východní Evropy ...


Exkurze na Letiště Václava Havla a návštěva obce Lidice

Dne 24.4.2019 navštívil celý druhý stupeň v rámci podpory polytechnického vzdělávání nejlepší letiště střední a východní Evropy – Letiště Václava Havla v Praze. Začátek prohlídky byl na terminálu 3, který se využívá pro lety všeobecného letectví (General Aviation). Abychom se dostali do vlastního prostoru letiště, museli všichni účastníci projít bezpečnostní kontrolou, což pro mnohé byl nový zážitek. S úsměvem a chvilkou napětí někteří očekávali výsledky kontroly na přítomnost nebezpečných, jedovatých či návykových látek.

Prohlídku jsme absolvovali autobusem po provozu letiště v části Jih a Sever, viděli jsme terminály pro vládní lety, budovu biologické ochrany letiště, hangáry Úřadu pro civilní letectví České republiky a ostatních leteckých společností, podrobně jsme se seznámili s vybavením a fungováním Záchranné požární stanice, prohlédli si policejní vrtulníky Letecké služby Policie ČR a Zdravotní záchranné služby hlavního města Prahy, z bezprostřední blízkosti jsme pozorovali přistání a odlety letadel na dráze, viděli jsme ukázky odbavení letadel před startem a po přistání, povídali jsme si o řízení letového provozu, o náplni pracovníků na kontrolní věži, o kapacitě letiště, množství letadel ve vzdušném prostoru nad územím České republiky apod. Tento bohatý výčet jenom ilustruje obsah exkurze, takže každý účastník se dozvěděl spousty nových, zajímavých informací.

Pokud vyjedeme na exkurzi do vzdálenějších míst, vždy se snažíme využít celý den k poznávání a prožití si učiva, látky, poznatků, o kterých se učíme ve škole. Tentokrát byla exkurze doplněna návštěvou Lidic.

Lidice „… a nevinní byli vinni“ je hlavní moto moderní multimediální expozice v budově muzea, která dokumentuje předválečný život obce Lidice, ale i válečné události. Dne 10.6.1942 nacisté vyhladili obec Lidice, jako odplatu za atentát na říšského protektora Reinharda Heydricha. Místo obce je dnes pietním územím, jehož prázdnota připomíná nesmírnost celé tragédie. Po prohlídce muzea jsme navštívili všechna významná pietní místa – společný masový hrob zastřelených mužů v Lidicích, základy statku Horákových, kde byli muži shromážděni a sousoší bronzových soch znázorňující všechny lidické děti, které byly odvezeny do Polska a zde později zplynovány v nákladních vozech.

Myslím si, že po této prohlídce žáci lépe chápou nesmyslnost, zrůdnost, krutost války, zlovůli mocných a bezmoc obyčejných lidí.

Zapsala: RNDr. Zuzana Karafiátová